Web site yaptırmak için neler gerekli?

Web site yaptırmak için öncelikle Alan Adı ve Host alınmalıdır;

1. Alan Adı (Domain Name)
2. Host (Barındırma)

1. Alan Adı Nedir?

Web sitesi yaptırmak için öncelikle sizin belirleyeceğiniz bir "Alan Adı" (domain name) alınır. alan adı için basit bir örnek verecek olursak; www.alanadı.com şeklindedir. Bir alan adı seçilirken alan adınızın içinde yaptığınız işle ilgili bir kelimenin geçmesi, Google Optimizasyonu (Seo) açısından çok önemlidir. Bu, sizin web sitenizin arama motorlarında (Google, Yahoo, Yandex vb.) insanların yaptığı anahtar kelime aratmalarında web sitenizin ilk sayfalarda görüntülenmesine katkıda bulunur ki bu, bir web sitesinin kolay bulunabilir olması açısından çok önemlidir.

2. Host Nedir?

Web sitenizin internette yayınlanmasının sağlanması ve web sitenizin içiriğinin barındırılması için bir "Host" (barındırma) hizmeti alınır. Host hizmeti, web sitenizin sürekli yayınını sağlayan bir server (sunucu) bilgisayar ile gerçekleştirilir ve web siteniz bu server (sunucu) bilgisayar üzerine kurulur. Kaliteli hizmet veren bir hosting firmasıyla çalışmak önemlidir.

Alan adı ve host birbirine bağlandığında web sitenizin yayınlanması sağlanmış olur.

Arda Web Tasarım, alan adı ve host işlemlerinizde size destek olur ve daha sonra size uygun bir web tasarım yapıp web sitenizi hayata geçirir.

 

 


 

Etiketler: Web site, internet sitesi, web site yaptırmak, internet sitesi yaptırmak, web tasarım, alan adı, alanadı, domain, host, hosting, alan adı nedir, host nedir